Jak vybrat díl

Pro vyhledání náhradního dílu pro Váš spotřebič, zadejte do vyhledávacího pole v horní části stránky typ, model, nebo výrobní číslo spotřebiče a potvrďte kliknutím myši na ikonu lupy, nebo na PC potvrďte stisknutím klávesy "Enter". Následně se Vám zobrazí vyhledané produkty a po kliknutí na požadovaný díl si můžete v jeho popisu ověřit, jestli je díl určen pro Váš spotřebič.

Pokud jste v naší nabídce nenašli požadovaný náhradní díl, nebo si nejste jisti jeho správným výběrem, zašlete nám emailem obchod@elny.cz dle značky spotřebiče následující potřebné údaje z výrobního štítku spotřebiče nebo nejlépe jeho foto, aby bylo možné náhradní díl dohledat / ověřit v dokumentaci výrobce.

 

Výrobní štítek naleznete u každého druhu spotřebiče na jiném místě. Níže uvádíme obvyklá místa u jednotlivých druhů elektrospotřebičů :


pračky - výrobní štítek obvykle naleznete po otevření dvířek pro vkládání prádla, kde je nalepen na rámu dvířek (skeletu).


sušičky - po otevření dvířek pro vkládání prádla je výrobní štítek obvykle nalepen na rámu dvířek (skeletu), u vrchem plněných sušiček je nalepen na zadním krytu


myčky - u myček je výrobní štítek obvykle nalepen na boční hraně dvířek po otevření dvířek pro vkládání nádobí.


vestavné trouby - po otevření dvířek je výrobní štítek obvykle nalepen na rámu dvířek (skeletu), zpravidla v čele dolní části otvoru trouby (může být i pod těsněním dvířek).


vestavné desky - výrobní štítek je obvykle nalepen na spodní části desky (na spodním krytu desky).


sporáky / troubyvýrobní štítek obvykle naleznete po otevření dveří trouby na rámu okolo vstupu do trouby nebo z boční případně zadní strany sporáku. Další místo kam výrobce dával výrobní štítek je na dně odkládacího prostoru pro plechy ( pod troubu ) a to v přední části na můstku.


chladničky ( nebo kombinovaná chladnička s mrazničkou ) - výrobní štítek obvykle naleznete uvnitř v chladící části. Po vyjmutí zásuvky na zeleninu ( zcela dole v chladničce ) je nalepen na boční stěně chladničky.


mrazničky - výrobní štítek je obvykle nalepen uvnitř na levé, nebo pravé stěně ve spodní části


elektrické ohřívače vody - štítek je obvykle nalepen na krytu ve spodní části výrobku ( u zavěšených ohřívačů ) a nebo na horní části výrobku ( u ohřívačů pod umyvadlo )

 

 

AEG

Typ + výrobní číslo spotřebiče PNC... ( F-Nr... Prod.No… ) obsahuje obvykle 9 až 11 číslic a naleznete jej na výrobním štítku spotřebiče

 

 

AMICA

Typ, model, 5ti místné číslo products code ( Fabrik Code, Kod wyrobu, u praček číslo INDEX )

 


ARISTON / INDESIT

Typ, MOD, COD + výrobní číslo spotřebiče S/N

 

 

BEKO

Model + Product Code

 


BOSCH / SIEMENS

Typ spotřebiče + E-Nr. (číslo/písmena např. WFO1660BY/01)CANDY


Mod. - model spotřebiče

N. - výrobní číslo spotřebiče většinou začínající 3… 

 

ELECTROLUX

Model (typ) + výrobní číslo spotřebiče PNC... ( F-Nr... Prod.No… ) obsahuje obvykle 9 až 11 číslic a naleznete jej na výrobním štítku spotřebičeFAGOR, MASTERCOOK, EDESA, ASPES

Codigo ( Cod. ) - technické označení pro servis ( je vždy 9 čísel)

Model výrobku ( Mod. ) - kombinace čísel a písmen ( důležité jsou všechny znaky)

No serie - seriové číslo vždy 9 čísel

 


GORENJE, MORA

ART. NUM. - technické označení pro servis, případně je na štítku ARTICLE code. Vždy jde o 6 čísel a případně lomítko a další 2 čísla ( například 344334 / 02 ). Čísla za lomítkem jsou VELMI DŮLEŽITÁ a je potřeba nám je sdělit.
Model - model výrobku případně je na štítku jen Mod.. Sestava čísel a písmen ( důležité jsou všechny znaky ).
SER. NUM. - sériové číslo

 

 

LG

Model + seriové číslo 

 

WHIRLPOOL / BAUKNECHT / IGNIS / IKEA

Typ + servisní číslo spotřebiče (12-ti místné číslo, začínající 85... nebo 9....)

 ZANUSSI

Model (typ) + výrobní číslo spotřebiče PNC... ( F-Nr... Prod.No… ) obsahuje obvykle 9 až 11 číslic a naleznete jej na výrobním štítku spotřebiče

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení