5 nejčastějších závad lednic a mrazáků včetně tipů, jak je opravit

Vytvořeno29.05.2023
5 nejčastějších závad lednic a mrazáků včetně tipů, jak je opravit
5 nejčastějších závad lednic a mrazáků včetně tipů, jak je opravit
5 nejčastějších závad lednic a mrazáků včetně tipů, jak je opravit

Věděli jste, že průměrná životnost chladniček je 9 až 13 let? To není zrovna málo. Jenže během tohoto časového úseku se obvykle vyskytne celá řada drobností, které mohou jejich provoz narušit. Pokud vaši lednici nebo mrazák potkala závada, prozradíme vám, jak si poradit i bez asistence opraváře. Do hledáčku jsme si vzali 5 nejčastějších poruch.

  1. Plastové součástky jsou prasklé nebo poškozené 

Plastové části v lednici jsou sice vyrobené z odolného materiálu, ale nejsou nezničitelné. Neopatrnou manipulaci s policemi a zásuvkami může dojít k poškození – a to zvlášť po dlouhodobém používání, kdy se materiál postupně opotřebovává. Pokud se plastové komponenty v chladničce ulomí nebo prasknou, ještě nemusíte zoufat. Jedná se o běžný problém, který u nás rychle vyřešíte.

Jak to vyřešit?

Na našem e-shopu najdete široký výběr plastových polic, zásuvek, košů nebo držáků různých rozměrů. 

  1. Žárovka v lednici nesvítí

Světlo v lednici by se mělo rozsvítit pokaždé, co otevřete dvířka. Pokud jste zjistili, že žárovka poblikává nebo přestala svítit úplně, je čas koupit novou. I tento problém má naštěstí jednoduché řešení – stačí pořídit náhradní žárovku a provést výměnu. Až budete vybírat nové světlo, vezměte v potaz nejen rozměr, ale také druh žárovky. Oblíbenou volbu představuje LED světlo, které na rozdíl od klasické žárovky vydrží 15krát déle a spotřebuje až o 90 % méně energie.

Jak to vyřešit?

Podívejte se na výběr LED žárovek do různých typů ledniček. Spolu s tím najdete i ochranný plastový kryt na žárovku.

  1. Lednička namrzá a dole se hromadí voda

Zjistili jste, že v chladničce se tvoří námraza? Tuto závadu je potřeba rychle řešit hned z několika důvodů. Zaprvé se razantně zvyšuje spotřeba energie (1 cm námrazy = o 75 % vyšší spotřeba), zadruhé spotřebič nemůže fungovat správně. V lednici se shromažďuje vlhkost, což má za důsledek tvorbu námrazy nebo kumulaci vody na dně chladničky. Tento problém zpravidla ukazuje na opotřebované těsnění, kterým proniká vzduch zvenčí. 

Jak to vyřešit?

Objevte naši nabídku náhradního těsnění do lednice, mrazáku a kombinované chladničky. Vybírat můžete z nejrůznějších rozměrů a značek.

  1. Lednička nebo mrazák nechladí

Opačným případem je, když chladnička či mrazák nechladí. Opět je potřeba, abyste závadu začali řešit včas, jinak hrozí nejen zkažení potravin, ale také riziko úniku vody z lednice. Za nechladícím spotřebičem se může skrývat více důvodů – přičemž nejčastější příčinou je nefunkční nebo špatně nastavený termostat. Jedná se o důležitou součástku, která reguluje teplotu v lednici a stará se o správný chod lednice. 

Jak to vyřešit?

Prohlédněte si nabídku náhradních termostatů do lednic od značek AEG, Electrolux, Zanussi, Amica, Gorenje a dalších. Před výběrem se podívejte na servisní kód, který najdete na štítku uvnitř spotřebiče (většinou na boční stěně šuplíku na zeleninu).

  1. Voda z ledničky zapáchá

Máte doma moderní americkou lednici, která vám na stisknutí tlačítka servíruje vodu nebo led? Aby voda zůstala zdravá a čistá, je nutné využívat vodní filtr. Ten se stará o to, aby se v lednici neusazoval vodní kámen a nežádoucí bakterie. Jakmile zjistíte, že napuštěná voda má zvláštní zápach, je na čase filtr vyměnit. A to ideálně každých 6 měsíců, aby se zachovala jeho 100% účinnost. 

Jak to vyřešit?

Prohlédněte si pestrou nabídku vodních filtrů do ledniček LG, Whirlpool, Electrolux, AEG nebo Zanussi. Vybírat můžete z antibakteriálních, vzduchových nebo uhlíkových modelů.

Proč se vyplatí vybrat náhradní díl v Elny?

Všechny výše zmíněné náhradní díly u nás pořídíte na pár kliknutí. Stačí vybrat preferovanou kategorii a pro rychlejší vyhledávání využít naše filtry. Drtivou většinu náhradních komponentů máme skladem a připravené k okamžitému odeslání. Navíc je u nás seženete do pár stovek korun. Prozkoumejte náš sortiment a dejte své chladničce další šanci. 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení