Jak zapojit a nastavit přímotop Ecoflex? Přinášíme praktický návod krok za krokem

Vytvořeno06.11.2023
Jak zapojit a nastavit přímotop Ecoflex? Přinášíme praktický návod krok za krokem
Jak zapojit a nastavit přímotop Ecoflex? Přinášíme praktický návod krok za krokem
Jak zapojit a nastavit přímotop Ecoflex? Přinášíme praktický návod krok za krokem

Topná sezóna startuje. Pokud se poohlížíte po doplňkovém zdroji tepla, elektrické přímotopy s ventilátorem jsou oblíbenou volbou. Zjistěte, jak nainstalovat nástěnný přímotop Ecoflex a jak ho správně nastavit. Nakonec přidáme i pár tipů na správnou údržbu, aby vám vydržel v dobré kondici co nejdéle.

Přímotopy jsou oblíbení pomocníci, po nichž lidé sahají už v podzimních měsících. Místnost vytopí velmi rychle, a to díky efektivnímu proudění teplého vzduchu. Přímotop spodní částí nasaje chladný vzduch, jejž topné těleso vevnitř ohřeje, a prostřednictvím ventilátorů vrací zpět do místnosti. Na stejném principu funguje také přímotop Ecoflex, který je speciálně určený k montáži na stěnu. Jeho upevnění zvládnete i bez pomoci technika – stačí následovat jednoduché instrukce z manuálu výrobce.

Jak přímotop upevnit na stěně?

  1. Zapojení přímotopu Ecoflex je snadné. Nejdříve konzolu postavte na zem ke zdi a označte si body pro navrtání otvorů pro spodní závěs (body A).

  2. Konzolu zdvihněte do této úrovně a označte body pro navrtání otvorů pro horní závěs (body B).

  3. Aby konzola dobře držela, je potřeba použít správné fixační prvky, které budou ve vaší zdi dobře držet.

  4. Nakonec konzolu přišroubujte a máte hotovo.

Kde přímotop NEinstalovat?

Přímotop sice je chráněný proti stříkající vodě (IP24), nicméně se doporučuje instalovat mimo její dosah. Pokud ho chcete instalovat v koupelně, je potřeba následovat pokyny v manuálu – tam jsou vyznačené zóny, kam ho můžete bezpečně umístit. Zákaz instalace platí také před a pod zásuvkou, v bezprostřední blízkosti nábytku, záclon a dalších hořlavých předmětů.

Programy a nastavení přímotopu

Přímotop disponuje řadou praktických funkcí, které přináší úsporné a efektivní vytápění. Podívejte, jak si přímotop po instalaci správně nastavit.

  • KOMFORT: Tato funkce slouží k udržení nastavené teploty. Stiskněte opakovaně tlačítko >, až se rozsvítí ukazatel pod piktogramem. Na displeji se objeví poslední teplota nastavená pro režim KOMFORT. Pro změnu teploty použijte tlačítka ˄ a ˅ v rozsahu 7 °С, 12 °С a 28 °С. Po 5 sekundách nečinnosti se zvolená teplota automaticky zaznamená a na displeji se objeví nová teplota v místnosti.

  • ECO: Tato funkce slouží k udržování útlumové teploty. Stiskněte opakovaně tlačítko >, až se rozsvítí ukazatel pod piktogramem. Na displeji se objeví poslední teplota nastavená pro režim ECO. Pro změnu teploty použijte tlačítka ˄ a ˅ v rozsahu od 6 °С do teploty KOMFORT – 1 °С. Po 5 sekundách nečinnosti se zvolená teplota automaticky zaznamená a na displeji se objeví nová teplota v místnosti.

  • PROG: Pro automatické přepínání mezi režimy KOMFORT a ECO. Pro každý den v týdnu můžete zvolit 1 z 6 přednastavených programů. Pro každou hodinu během dne jde přiřadit teplotu KOMFORT nebo ECO.

  • ČASOVAČ: Stiskněte opakovaně tlačítko >, až se rozsvítí ukazatel pod piktogramem. Pro změnu teploty použijte tlačítka ˄ a ˅ v rozsahu 1 až 8 hodin. Po 5 sekundách nečinnosti se zvolený čas automaticky zaznamená.

Tip na údržbu, ať vám přímotop dobře slouží

Správná údržba je klíčem k tomu, aby vám spotřebič fungoval co nejdéle. Výrobce doporučuje, abyste alespoň 2krát ročně pečlivě vyčistili horní a dolní mřížku přímotopu – a to buď koštětem, nebo vysavačem. Oba otvory se postupně zanáší prachem, což se může projevit v nižší efektivitě vytápění – ohřátý vzduch totiž nemůže správně proudit ven. Každých 5 let byste také měli nechat vnitřek přímotopu zkontrolovat technikem, ať máte jistotu, že vše funguje tak, jak má.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení