Co dělat, když pračka teče

Vytvořeno09.02.2023
Co dělat, když pračka teče
Co dělat, když pračka teče
Co dělat, když pračka teče

Přišli jste k pračce a našli louži vody? Takový problém si žádá okamžitou pozornost. Hrozí totiž nejen vytopení koupelny, ale také riziko elektrického zkratu. Dobrou zprávou je, že s protékáním pračky si poradíte i bez pomoci opraváře.

1. Uvolněná nebo poškozená hadice

Hlavní problém může spočívat ve vypouštěcí či napouštěcí hadici, která je buď špatně nasazená, nebo prasklá. Zkontrolujte, zda nejsou uvolněné nebo zda někde nemají díru.

Tip: Poškozená hadice? Prohlédněte si naši nabídku napouštěcích a vypouštěcích hadic.

2. Poškozené těsnění 

Jestliže jsou obě hadice v pořádku, pak na řadu přichází zkontrolovat těsnění u dvířek pračky. Pokud máte pračku už delší dobu, je možné, že těsnění je opotřebované, natrhlé nebo částečně deformované. Ve všech případech je nutné pořídit náhradní díl. 

Tip: Nefunkční těsnění? Vyberte si z naší nabídky těsnění nejrůznějších rozměrů.

3. Zanesený filtr 

Posledním potenciálním zdrojem problému může být zanesený filtr odpadní hadice nebo samotné pračky. Na filtru se bez pravidelného čištění usazují nečistoty nebo zákeřný vodní kámen a působí problémy ve funkčnosti pračky. Ucpané filtry doporučujeme co nejdříve vyměnit.

Tip: Ucpaný filtr? Podívejte se na nabídku zbrusu nových filtrů do různých modelů praček.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení