Co dělat, když pračka nebere prací prášek

Otevřeli jste zásobník a zjistili, že prací prášek nebo aviváž tam od dávkování zůstaly? To znamená, že prádlo se celou dobu máchalo ve vodě bez pracího prostředku a jen těžko se mohlo skutečně vyprat.. Pes bude nejspíš zakopán v jedné z následujících příčin. 

1. Ucpaná přívodní hadice

Pračka si bere prací přípravky skrze přívodní hadičku, která do zásobníku nažene vodu. Pokud je ale ucpaná, pak nemůže svou funkci plnit správně. Ve výsledku nemá prádlo šanci se pořádně vyprat. Tento problém naštěstí zvládnete odstranit levou zadní.

Co dělat?

Odšroubujte přívodní hadici a podívejte se, zda vevnitř není nános pracích přípravků nebo nečistoty, které by bránily přívodu vody. Pokud něco takového objevíte, vyjměte hadičku a zkuste ji propláchnout horkou vodou s čisticím prostředkem nebo si na pomoc vezměte delší, úzký předmět pro její prošťouchnutí. Jakmile máte jistotu, že je hadička kompletně čistá, namontujte ji zpátky.

2. Mnoho pracího prostředku

Při dávkování pracího prášku nebo aviváže je potřeba vzít v potaz, kolik jste do pračky dali oblečení. Pokud to přeženete a do zásobníku dáte nadbytek pracích přípravků, bude to mít spíš opačný efekt – prášek/aviváž zůstane v zásobníku a prádlo se bude prát jen v napuštěné vodě. 

Co dělat?

Zásobník opatrně vyndejte (buď povytažením nebo zatlačením na mechanickou drážku) a pečlivě vyčistěte. Na pomoc si můžete vzít třeba kartáček, se kterým šetrně odstraníte nánosy prášku a aviváže. To stejné udělejte v prostoru pračky za zásobníkem, kde by zbytky pracích přípravků mohly také působit problémy. Po vyčištění obou míst zasuňte zásobník zpět a máte hotovo.

 

Co dělat, když pračka nebere prací prášek
Co dělat, když pračka nebere prací prášek
Co dělat, když pračka nebere prací prášek
Vytvořeno09.02.2023
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení