Co dělat, když pračka neždíme

Vyndávali jste prádlo a zjistili, že je nasáklé vodou? To, že pračka oblečení pořádně nevyždíme, může mít několik důvodů. Zjistěte, co v takové situaci dělat a v jakých případech zvládnete problém vyřešit bez pomoci opraváře.

1. Pračka je přeplněná

Každá pračka má stanovený maximální objem, kolik prádla může najednou pojmout. Pokud tuto hodnotu překročíte, praní ani ždímání nemůže být efektivní.

Co dělat?

Pokud pračka dokončila cyklus a prádlo je stále hodně mokré, vyzkoušejte krátký program pouze na ždímání (obvykle má symbol vlnek v kolečku). Jestliže vaše pračka tento program nenabízí, pak vyndejte část prádla a opakujte praní, abyste měli jistotu, že po dokončení cyklu bude čisté i pořádně vyždímané.

2. Vypouštěcí hadice je ohnutá/ucpaná

Každá pračka má dvě hlavní hadice: napouštěcí a vypouštěcí. Napouštěcí hadice přivádí vodu do pračky, vypouštěcí hadice odvádí špinavou vodu do odpadu. Pokud je vypouštěcí hadice ucpaná nečistotami z praní nebo je zkroucená, voda z prádla nemá kudy uniknout, a zůstává tak zavřená v bubnu pračky. 

Co dělat?

Zkontrolujte, zda má vypouštěcí hadice volný průchod a není nikde ohnutá. V další řadě ji můžete odšroubovat a podívat se, jestli uvnitř není větší nános nečistot, který by proud vody brzdil. 

3. Pračka hlásí závadu

Prozkoumali jste předchozí možnosti a ani jedna z nich není příčinou problému? Pak se pravděpodobně jedná o závažnější závadu – na motoru, čerpadle nebo elektronice. A tu bohužel vlastními silami nevyřešíte. 

Co dělat?

Nezbývá nic jiného než zavolat opraváře, aby se na poruchu podíval osobně. Pokud budete potřebovat náhradní díly, doporučujeme mrknout na náš e-shop, kde najdete nová čerpadla, motory i moduly od AEG, Mora, Gorenje, Zanussi, Bosch, Electrolux a dalších oblíbených výrobců. 

 

 

Co dělat, když pračka neždíme
Co dělat, když pračka neždíme
Co dělat, když pračka neždíme
Vytvořeno09.02.2023
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení