Co dělat, když pračka nenapouští vodu

Zapnuli jste pračku, spustili prací program, ale voda se do bubnu stále nenapouští? Tato nepříjemnost má ve většině případů jednoduché řešení. Přinášíme vám konkrétní kroky, jak v takové situaci postupovat. 

1. Zavřený přívod vody

Ještě předtím, než začnete bádat nad závažnějšími příčinami, zkontrolujte přívod vody. Mohlo se stát, že jste spěchali a zapomněli otočit kohoutkem. Zavřený kohoutek se pozná tak, že s napouštěcí hadicí svírá pravý úhel

Co dělat?

Přívod vody najdete většinou na zdi za pračkou. Pootočte kohoutkem tak, aby byl ve směru napouštěcí hadice.

2. Ucpaná nebo ohnutá napouštěcí hadice

Zkontrolovali jste přívod vody a kohoutek je otevřený? Pak může problém spočívat v napouštěcí hadici, která je buď ohnutá (a tlak vody je tak příliš nízký), nebo zanesená nečistotami. Ani v jednom případě pak  do bubnu nedokáže napustit správné množství vody.

Co dělat?

Pokud je hadice ohnutá, zkuste ji narovnat tak, aby proud vody nijak nebrzdila. Pokud je zanesená, snažte se nečistoty šetrně odstranit – třeba speciálním čisticím prostředkem a horkou vodou. Následně zkontrolujte, zda je vnitřek hadice dostatečně průchozí.

3. Porucha řídicí jednotky 

Všechno zkontrolovali a žádnou chybu neodhalili? Pak se pravděpodobně jedná o poruchu v řídicí jednotce. Tato závada je vážnějšího charakteru a bude vyžadovat přítomnost opraváře.

Co dělat?

Zjistěte, od jakého výrobce máte pračku a zavolejte servis, který se na tuto značku specializuje. Tak máte jistotu, že opravář si s poruchou snadno poradí. Pokud budete shánět náhradní díly, doporučujeme prozkoumat naši e-shopovou nabídku, kde najdete nové řídicí jednotky od AEG, Mora, Gorenje, Zanussi, Bosch, Electrolux a dalších oblíbených výrobců. 

 

Co dělat, když pračka nenapouští vodu
Co dělat, když pračka nenapouští vodu
Co dělat, když pračka nenapouští vodu
Vytvořeno09.02.2023
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení